Komunalinių atliekų deklaravimo tvarka

Parašė  Klaipedos r. sav. Paskelbtas Klaipėdos rajono savivaldybės pranešimai 12 rugsėjo 04, Antradienis 14:01
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

http://www.klaipedos-r.lt/go.php/lit/Komunaliniu-atlieku-deklaravimo-tvarka-/112

Vadovaujantis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos2011 m. spalio 27 d. sprendimu Nr. T11-672 patvirtintas komunalinių atliekų tvarkymas: atliekų tvarkymo planas, taisyklės, nuostatai ir deklaravimo tvarkos aprašas.

Deklaravimo tvarkos aprašas taikomas įmonėms ir organizacijoms bei fiziniams asmenims už turto objektus, esančius privačios nuosavybės ar kita teise valdomame žemės sklype, atitinkantis deklaravimo punktus.

Vietinės rinkliavos mokėtojams, kurie deklaruoja komunalinių atliekų kiekį, mokėtina vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą suma už kalendorinius metus apskaičiuojama vietinės rinkliavos dydį padauginus iš deklaruoto komunalinių atliekų kiekio tonomis. Vietinės rinkliavos dydis yra 208 Lt už vieną komunalinių atliekų toną.

Norintiesiems vietinę rinkliavą mokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį negali būti taikomas tais pačiais mokestiniais metais kitas parametras, pagal kurį apskaičiuojamas vietinės rinkliavos dydis.

Atliekų faktinė deklaracija – tai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos formos dokumentas, kuriame vietinės rinkliavos mokėtojas nurodo deklaruojamą komunalinių atliekų kiekį. Atliekų turėtojai atsako už deklaracijoje pateiktos informacijos teisingumą, tai yra konteinerių kiekis, tūris ir tuštinimo dažnumas privalo sutapti su faktinėmis aplinkybėmis.

Atliekų turėtojai privalo sudaryti galimybę Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai ar įstaigai tikrinti komunalinių atliekų kaupimą be atskiro Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ar įstaigos pranešimo apie planuojamą patikrinimą.

Todėl prašome įmones, organizacijas, akcines ir uždarąsias akcines bendroves, pageidaujančias deklaruoti faktinį atliekų kiekį, pateikti deklaracijas iki rugsėjo 17 d. Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ „Gargždų švara“. Nepateikus deklaracijų, komunalinių atliekų kiekis bus apskaičiuotas pagal nekilnojamojo turto registro paskirtį ir pastatų bendrą plotą. Kokį pasirinkti apmokestinimo būdą už komunalinių atliekų rinkliavą, sprendžia įmonių savininkai ar jų įgalioti vadovai.

Fiziniai asmenys, turintys teisę deklaruoti komunalines atliekas pagal deklaravimo tvarkos aprašą Klaipėdos rajono teritorijoje, gavę mokestinį pranešimą (ketvirčio pabaigoje/naujo pradžioje), kreipiasi į VšĮ „Gargždų švara“  parašyti prašymą ir užpildyti komunalinių atliekų deklaraciją bei pateikti reikalingus dokumentus (pažymą – apie savininko gyvenamųjų patalpų, deklaravusių gyventojų skaičių).

Primename, kad gyventojai, gyvenantys įvairios paskirties pastatuose, kurie yra neįregistruoti nekilnojamojo turto duomenų registre, privalo pateikti prašymą VšĮ „Gargždų“ švara“ dėl komunalinių atliekų šalinimo, kad būtų suteiktas jam atliekų rinkliavos mokėtojo kodas nedelsiant, kol tai bus faktiškai nustatyta. Primintina yra tai, kad Klaipėdos rajono savivaldybės taryba komunalinių atliekų rinkliavą patvirtino nuo2012 m. rugpjūčio 1 d.

Visa informacija teikiama Klaipėdos g. 20, Gargždai, Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ „Gargždų švara“ tel. (46) 451718, internetinė svetainė www.gargzdusvara.eu

Skaityti 5965 kartai Atnaujinta 12 rugsėjo 04, Antradienis 14:05
Daugiau šioje kategorijoje: Savavališkų statybų įteisinimas »

Komentarai  

 
0 #5 Marija1 2014-09-17 15:40
Aš per metus išvežu ne daugiau 50kg šiukšlių,o moku 182 lt šiais metais.Kitais sako dar brangs. Toną šiukšlių pririnkt galiu per n metų. :)
Cituoti
 
 
-1 #4 tomas 2014-04-29 07:45
kodel niekas neveze siukliu si savaitgali?
Cituoti
 
 
+2 #3 Novila 2012-10-04 11:28
Pastebėjau, jog dar yra sodininkų nežinančių naujosios šiukšlių išvežimo tvarkos. Aš, pvz, naudojuos internetu, žinau šį puslapį ir čia sužinojau visas naujienas. O yra juk senyvo amžiaus sodininkų, kurie prie interneto neprieina ir skelbimų lentose nemačiau jokių pranešimų šiuo klausimu. Tad siūlyčiau labiau ir įvairesniais būdais viešinti tokias informacijas.
Taip pat būtų neblogai, jei čia mūsų sodininkų puslapyje būtų skiltis informacijai apie šiukšlių išvežimą, mūsų sodų grafikai.
Cituoti
 
 
-3 #2 ali 2012-09-13 06:47
Angelei, Tamstai patarčiau paskaityti Klaipėdos rajono savivaldybės komunalinių atliekų deklaravimo tvarkos aprašą ,komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatus ir komunalinių atliekų deklaracijos formą (Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos 2011-10-27 sprendimo Nr. T11-672 priedai)tada Tamstai akys prašviesės. Grubiai šnekant - konteinerių kiekį dauginame iš konteinerių tūrio dauginame iš konteinerių dažnumo per metus dauginame iš koeficianto 0,137 (arba 0,11) ir koeficianto 8,8 bei daliname iš 100 bei gauname bendrą komunalinių atliekų kiekį tonomis per metus.Paskaičia vus užpildome komunalinių atliekų deklaraciją bei pateikiame pateikiame Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai . Pateiktas deklaracijas galima tikslinti, paskutinis tikslinimo terminas einamūjų metų lapkričio 30 d.
Šitas variantas yra tiksliausias ir mano samprata sąžiningiausias ........
Cituoti
 
 
0 #1 Angelė 2012-09-11 08:57
O kas gi pasveria šiukšles, išvežamas iš individualių konteinerių, kaip bus nustatomas mokestis?
Cituoti
 

Komentuoti

Raginame skelbti savo komentarus prisistatant tikru vardu. Tai pagerins diskusijų kokybę, internetinė erdvė taps švaresnė, o įvairūs komentarų idėjos priešininkai ir oponentai nebeturės progų bandyti šią laisvę apriboti internete. Stenkitės nekomentuoti komentarų. Kviečiame vertinti žodžio laisvės galimybę ir komentuoti kultūringai! sbdituva.lt administratoriai neatsako už gyventojų išsakytą nuomonę. Dėl netinkamų komentarų praneškite sodaidituva@gmail.com


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Atsiliepimai straipsniuose

 • 21.03.2018 19:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.03.2018 17:14
  I have checked your blog and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.03.2018 03:35
  Ar jums reikia paskolos sumokėti savo sąskaitas? Ar jums reikia paskolos, kad pradėtumėte verslą? Mes ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 19:46
  Ar ieškote trumpalaikio piniginio paskolos? "Mūsų įmonė dirba pagal aiškius, lanksčius, skaidrius ir ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 19:45
  Ar jūs ieškote trumpalaikės piniginės paskolos su 3% palūkanų norma? susisiekite su mumis šiandien

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 18:55
  I am curious to find out what blog platform you have been working with? I'm experiencing some ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 06:33
  hey there and thank you for your information – I've certainly picked up something new from right here.

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 04:17
  Superb, what a website it is! This web site presents useful data to us, keep it up.

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 03:23
  Ga het maar navragen aan een aantal vrouwen.

  Skaityti daugiau..

   
 • 19.03.2018 19:13
  ooo tik 0eur, iskart paimc ...

  Skaityti daugiau..

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

 • Turi geografinių duomenų?
 • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
 • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
 • Tave erzina nesprendžiamos problemos
 • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
 • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
 • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com