Pacientai varomi į medicininius "kolūkius"

Parašė  VE.LT Edita GUDAVIČĖ Paskelbtas Dituvos sodai (SB Dituva) žiniasklaidoje 14 lapkričio 04, Antradienis 10:13
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Dituvoje esanti ambulatorija, nors ir nesiskundžia pacientų stygiumi, neįtelpa į buvusio sveikatos apsaugos ministro nustatytus rėmus, kad iš valstybės lėšų gali būti finansuojamos tik 900 pacientų turinčios įstaigos. Tad, jei šis su sveika logika prasilenkiantis nutarimas nebus pakeistas - dituviškiai gali likti be ambulatorijos.

Nežinioje dėl savo likimo gyvena ne tik šios ambulatorijos darbuotojai, bet dar 7 Klaipėdos teritorinei ligonių kasai priskirtų pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų atstovai.

"Prieš kelerius metus kaip tik kalbėjo apie tai, kad poliklinikos turi būti kuo arčiau žmogaus, ragino steigtis. Investavau pinigus, pastačiau pastatą, supirkau reikiamą įrangą. O dabar žinia tarsi iš giedro dangaus - neturi 900 pacientų, negausi finansavimo", - keistu valdžios požiūriu stebisi bendrovės "Paslaugų orbita", kuri ir teikia Dituvoje medicinos paslaugas, savininkas Vytautas Sruogis.

"Tai, kad kaimo vietovės prilyginamos miestui - prasilenkia su blaiviu protu", - nežinia iš kur nukabintu privalomu pacientų skaičiumi stebisi ir Klaipėdoje medicinos paslaugas teikiančios bendrovės "Narema" direktorė Aušra Jankauskienė.

Dalis medicinos įstaigų gyvena nežinioje, nes iki šiol įstaigų vadovams neaišku, ar bus peržiūrėtas ir pakeistas šių metų balandžio 23 d. priimtas ir liepos 1 dieną įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas dėl apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijų.

Nutarime be kita ko, nurodyta, jog pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas medicinos įstaiga privalo teikti ne mažiau kaip 900 gyventojų.

Kitaip tariant - neturi tiek pacientų - negausi finansavimo. Tad arba turi užsidaryti, arba už elementarų recepto išrašymą turi pradėti imti užmokestį iš pacientų.

http://www.ve.lt/naujienos/sveikata/sveikata/pacientai-varomi-i-medicininius-kolukius-1258248/

Skaityti 6294 kartai Atnaujinta 14 lapkričio 04, Antradienis 10:16
Daugiau šioje kategorijoje: « Savai įmonei – milijonai

Komentarai  

 
0 #6 Anemonalove 2017-07-18 01:20
Hi guys! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch
me live for free, my nickname is Anemonalove , here is my photo:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Cituoti
 
 
0 #5 push up bra dress 2017-06-01 02:49
If you are going for best contents like I do, just visit this web page everyday because it offers feature
contents, thanks

Also visit my web site :: push up bra dress: http://keystone421.typepad.com/blog/2011/09/history-of-cohesive-breast-implants.html
Cituoti
 
 
0 #4 Viktorija Saa 2016-03-16 22:49
As nesuprantu, kaip taip galima, juk Dituvos sodu bendrijos gyventojai turi tureti prieinamas medicines paslaugas, kaip zmonems kurie galbut yra neigalus, ar neturi gaimybes vykti i kita vieta, turi gauti reikiama med.pagalba, kuri beje PRIVALO BUTI PRIEINAMA KIEKVIENAM LR PILIECIUJ! vietoj to , kad padetumete tokios istaigoms toks jausmas, kad tyciojates. Padekoti reikia tokiems zmonems, kad rupinasi aplinkiniu sveikata. Tai jei jus zadate panaaikintia mbulatorija, tada turite sudayti salygas zmonems nuvykti i kita sveikatos prieziuros istaiga, normalias salygas!
Cituoti
 
 
0 #3 Vytautui Sruogiui 2014-11-28 17:37
N. Puteikis kreipėsi į ministrę R. Šalaševičiūtę dėl pertvarkos, kuri gali sunaikinti mažąsias gydymo įstaigas

2014/11/12 


Reaguodamas į perspėjimus, kad nuo 2015 metų pradžios medicinos paslaugos kaimiškų vietovių gyventojams taps sunkiau prieinamos, nes dėl Vyriausybės priimto nutarimo bus priverstos užsidaryti mažos ir vidutinės gydymo įstaigos, Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę.

N. Puteikiui adresuotame Vakarų regiono privačių gydymo įstaigų asociacijos rašte teigiama, kad mažąsias gydymo įstaigas sužlugdys LR Vyriausybės 2014-04-23 nutarimu Nr. 370 nustatyta ir 2014-09-11 sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-961 įtvirtinta sąlyga, kad pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos miestuose ir kaimo vietovėse turi būti teikiamos ne mažiau kaip 900 gyventojų.

„Ambulatorijos kaimuose jau sunaikintos, medicinos pagalba toliau nuo didesnių miestų gyvenantiems žmonėms jau dabar sunkiai prieinama. Bijau, kad šita pertvarka baigsis tuo, kad susirgę, apleistos būklės žmonės bus pavežami iki stambaus centro, o po to parvežami karstuose… Kadaise, išnaikinus mažąsias krautuvėles, buvo leista įsigalėti didiesiems prekybos centrams. Kuo tai baigėsi, visi žinome. Galbūt ir šiuo atveju vyksta panašus procesas“, – mano N. Puteikis.

Ministrės R. Šalaševičiūtės parlamentaras prašo pareikšti savo poziciją dėl galimybės panaikinti mažųjų gydymo įstaigų veiklą ribojančią sąlygą ir pakomentuoti teiginius, kad:

* jau artimiausiu metu dėl šios sąlygos gali būti sunaikintos mažos ir vidutinės gydymo įstaigos, turinčios mažiau nei 900 pacientų, nes teritorinė ligonių kasa nesudarys su jomis sutarčių dėl paslaugų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2015 metais;

* medicinos paslaugos kaimiškų vietovių gyventojams taps dar sunkiau prieinamos;

* mažosios gydymo įstaigos nebuvo informuotos apie rengiamą LR Vyriausybės nutarimą, kuriuo iš esmės uždraudžiama jų veikla;

* toks pakeitimas, dėl kurio kaimiškų vietovių gyventojams pablogės medicinos paslaugų prieinamumas, nebuvo viešai aptartas su visuomene;

* pacientai iki šiol nėra informuoti, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. jie turės pasirinkti kitą šeimos gydytoją ir sveikatos priežiūros įstaigą, jeigu jų pasirinktų gydytojų įstaigos netenkins LR Vyriausybės nutarime nustatytos sąlygos;

* Vyriausybės nutarime nustatyta sąlyga pažeidė LR Konkurencijos įstatymo 4 straipsnyje numatytą draudimą viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus ar kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir iškreipia konkurencijos sąlygas atitinkamoje rinkoje.

Be to, ministrė R. Šalaševičiūtė paprašyta pateikti preliminarius Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis apie medicinos įstaigas, kurių teikiamos pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos 2015 m. nebūtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo todėl, kad jos turi mažiau nei 900 pacientų – N. Puteikis prašo pateikti preliminarų tokių įstaigų sąrašą, nurodant vietovę, kurioje jos veikia, bei aptarnaujamų pacientų skaičių.
Cituoti
 
 
0 #2 Vytautas Sruogis 2014-11-24 22:39
Gerbiamas p. Eksperte, Jūs teisus, Rimi iš tikrųjų stato tikrai ne dėl 900 žmonių, o nuo 0 iki begalybės. Atsakykit , kaip Ekspertas, į klausimą, kodėl jiems žmonių skaičius neribojamas , o ambulatorijai ribojamas? Tik nerašykit, "todel, kad ambulaorija gauna finansavimą iš PSDF biudžeto". Pamastyk:)
Cituoti
 
 
+5 #1 Ekspertas 2014-11-18 01:29
Klausimas ambulatorijai, o kas jus verte cia atsidaryti neivertinus rizikos ir pacientu skaiciaus? Rimi cia stato tikrai ne del 900 zmoniu. o jus norite paslaugas teikti 900 zmoniu vos ne gyvename name. pamastykite!
Cituoti
 

Komentuoti

Raginame skelbti savo komentarus prisistatant tikru vardu. Tai pagerins diskusijų kokybę, internetinė erdvė taps švaresnė, o įvairūs komentarų idėjos priešininkai ir oponentai nebeturės progų bandyti šią laisvę apriboti internete. Stenkitės nekomentuoti komentarų. Kviečiame vertinti žodžio laisvės galimybę ir komentuoti kultūringai! sbdituva.lt administratoriai neatsako už gyventojų išsakytą nuomonę. Dėl netinkamų komentarų praneškite sodaidituva@gmail.com


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Atsiliepimai straipsniuose

 • 23.03.2018 08:36
  É também acessível conquistar grana na internet.

  Skaityti daugiau..

   
 • 22.03.2018 08:45
  Aizdevums piedāvā uzticību un nopietnību. Es esmu fiziska persona, kas piedāvā aizdevumu starp ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 22.03.2018 02:33
  Ar jums reikia paskolos, kad pradėtumėte verslą arba sumokėtumėte savo sąskaitas ir verslo finansinę ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.03.2018 19:41
  I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.03.2018 17:14
  I have checked your blog and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.03.2018 03:35
  Ar jums reikia paskolos sumokėti savo sąskaitas? Ar jums reikia paskolos, kad pradėtumėte verslą? Mes ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 19:46
  Ar ieškote trumpalaikio piniginio paskolos? "Mūsų įmonė dirba pagal aiškius, lanksčius, skaidrius ir ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 19:45
  Ar jūs ieškote trumpalaikės piniginės paskolos su 3% palūkanų norma? susisiekite su mumis šiandien

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 18:55
  I am curious to find out what blog platform you have been working with? I'm experiencing some ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.03.2018 06:33
  hey there and thank you for your information – I've certainly picked up something new from right here.

  Skaityti daugiau..

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

 • Turi geografinių duomenų?
 • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
 • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
 • Tave erzina nesprendžiamos problemos
 • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
 • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
 • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com