Šiltnamis, kuriame pomidorai... nelaistomi

Parašė  Vladas Kasperavičius, "Ūkininko patarėjas" Paskelbtas Gėlynas ir daržas 11 rugsėjo 07, Trečiadienis 10:47
Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Kiekvieną daržininką į neviltį varo gerai žinoma situacija, kuomet lyjant tenka laistyti šiltnamiuose augančias daržoves.

Ši būsena man gerokai pabodo ir ėmiausi eksperimentų. Kelių metų bandymai baigėsi tuo, jog šiemet pasidariau šiltnamį pomidorams, kuriuos laisčiau tik sodinimo dieną.

Savo sodyboje Senuosiuose Trakuose susirenčiau „išmąstytą“ šiltnamį pomidorams. Jis yra siauras, plačiausia jo vieta prie žemės – 1,5 m pločio, aukštis du metrai. Ilgis priklauso nuo daržininko poreikio. Išėjo aukštas, siauras ir ilgas statinys. Svarbi detalė: būtina aplink šiltnamį prikalti lentą taip, kad ji 15 cm nesiektų žemės. Prie jos bus pritvirtinta polietileno plėvelė.

Pomidorus sodinu savotiškai. Jų daigus užauginu aukštus, visada sulaukiu, kol susiformuos pirmasis žiedynas.


Šiltnamio išorėje iškasu 15 cm griovelį, kuris yra statmenas šiltnamio sienai. Tas griovelis „palenda“ po plėvele. Daigas sodinamas taip, kad visos šaknys ir stiebas būtų lauke, o į šiltnamį patektų tik daigo viršūnė. Visas „paguldytas“ daigas užpilamas komposto žeme. Atstumas tarp daigų – 35 cm.

Taip pasodinus daigus iš stiebo plaukelių susiformuoja papildomos šaknys. Kitaip sakant, visas pomidorų šaknynas yra už šiltnamio teritorijos ir jis paliejamas vasaros lietaus, o šiltnamyje daržovės auga sausai ir jų nereikia laistyti.

O kad nereiktų pomidorų ravėti, visą šiltnamio plotą reikia iškloti storu šiaudų sluoksniu. Žemė nesukris, neaugs jokios piktžolės, gerai laikysis drėgmė, pirmieji vaisiai gražiai guls ant sausų šiaudų.

Visą vasarą tokio šiltnamio durys turi būti praviros, kurias rudeniop būtina nakčiai uždarinėti, kad nepatektų bulvinio maro virusas.

Na, o jei prasidėtų sausra, pomidorų vis tiek nereikės laistyti. Beliks gausiai vandeniu aplieti patį šiltnamį. To tikrai pakaks, kad pomidorai gražiai noktų ir džiugintų daržininką bei jo artimuosius.
Šiemet apsiribojau 4 m ilgio šiltnamiu, kuriame auga keturios dešimtys įvairių veislių pomidorų.
Ir dar. Kadangi pomidorai tokiame šiltnamyje auga pasienyje, tuščią vidinį šiaudais išklotą plotą galima panaudoti... nakvynei. Lyjant gera miegoti šiltame miegmaišyje. Juk tai skaidri palapinė...

Skaityti 4245 kartai

Komentarai  

 
+2 #1 Lukrecija 2014-08-18 15:00
Geros idėjos ;) man patiko. O sėklas siūlau išbandyti iš čia http://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/pomidorai
pati pirkau ir dar nei kart nenusivyliau :)
Cituoti
 

Komentuoti

Raginame skelbti savo komentarus prisistatant tikru vardu. Tai pagerins diskusijų kokybę, internetinė erdvė taps švaresnė, o įvairūs komentarų idėjos priešininkai ir oponentai nebeturės progų bandyti šią laisvę apriboti internete. Stenkitės nekomentuoti komentarų. Kviečiame vertinti žodžio laisvės galimybę ir komentuoti kultūringai! sbdituva.lt administratoriai neatsako už gyventojų išsakytą nuomonę. Dėl netinkamų komentarų praneškite sodaidituva@gmail.com


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

  • Turi geografinių duomenų?
  • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
  • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
  • Tave erzina nesprendžiamos problemos
  • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
  • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
  • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com